سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / پناهندگان بیشتری از نائورو به ایالات متحده آمریکا انتقال یافته اند

پناهندگان بیشتری از نائورو به ایالات متحده آمریکا انتقال یافته اند

C47D8F2E-F72F-44E2-9894-3F889929F706

بیش از بیست تن پناهجو از بازداشتگاه جزیره نائورو، برای اسکان مجدددر ایالات متحده، اردوگاه شان را ترک کرده اند. پیتر داتون وزیر مهاجرت استرالیا گفته است که به تازگی ۲۲ پناهنده برای اسکان مجدد در ایالات متحده انتقال یافته است که توافق آن میان بارک اوباما و مالکولم ترنبول به امضا رسیده است. به گفته یان رینتول، سخنگوی ائتلاف حمایت ازپناهندگان، این پناهجویان از افغانستان، پاکستان و مسلمنانان روهنگیا هستند و درمیان آنان یک خانواده نیز می باشد.

در همین حال، شورای حقوق بشر سازمان ملل، بازداشت پناهجویان در نائورو از سوی استرالیا را محکوم کرده و گفته است که برخی از پناهجویان بدون هیچ اتهامی در این اردوگاه ها زندانی هستند. شورای حقوق بشر سازمان ملل از سال ۲۰۱۷ تا کنون، ۵ گذارش انتقادی را در خصوص بازداشت بی رحمانه مهاجران منتشر کرده و از دولت استرالیا خواسته است که به این بازداشت پایان دهد. در میان بازداشت شدگان اطفال و زنان نیز شامل اند.

این در حالی است که دولت نائورو به دلیل گزارش های دروغ و دخالت در سیاست های آن کشور، برای روزنامه نگاران و اعضای شبکه ABC ویزا نمیدهد. این بیانیه در حالی از سوی مقامات نائورو مطرح شده  است که بخش مطبوعات پارلمان استرالیا در انتقاد از این طرح، گفته است که دولت نائورو حق ندارد دیکته کند تا چه کسی باید اخبار را در آن کشور، پوشش دهد. با بسته شدن فعالیت های شبکه ABC در نائورو، اما مقامات نائورو گفته است که یکی از شبکه های تلویزیونی استرالیا می تواند موضوعات را در نائورو زیر پوشش قرار دهد. آنان هم چنان گفته اند که وضع محدودیت در فعالیت های رسانه ها در مکان های محدود، لازم است.  

منابع:

https://www.radionz.co.nz/international/pacific-news/361384/nauru-refugees-leave-for-us-amid-attacks-on-women

https://www.9news.com.au/national/2018/07/08/16/31/more-refugees-flown-from-nauru-to-usa

https://www.theguardian.com/world/2018/jul/08/un-body-condemns-australia-for-illegal-detention-of-asylum-seekers-and-refugees

https://www.theguardian.com/world/2018/jul/02/nauru-blocks-abc-from-pacific-forum-over-bias-and-false-reporting

درباره ی admin

همچنین ببینید

۰FA6E050-12D0-4953-BA9F-0BE4BAA38706

نیروی مرزی استرالیا ۳۳ قایق قاچاق انسان را در پنج سال گذشته متوقف کرده است.

دولت استرالیا از آغاز حکومت تونی ابوت تا حال، ۳۳ قایق حامل مهاجران غیرقانونی را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *