سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / صدها تن هنگام انتقال غیرقانونی مهاجران به قلمرو استرالیا بازداشت شده اند

صدها تن هنگام انتقال غیرقانونی مهاجران به قلمرو استرالیا بازداشت شده اند

۸۴۳D01E7-9C85-4629-81EA-94A40FA3A10C

طبق گزارش نیروى مرزى استرالیا ,از آغاز سیاستهاى شدید مرزى استرالیاتا حال، ۶۰۰ نفر که براى انتقال بیش از ۲۵۰۰ پناهجوى غیر قانونى به استرالیا تلاش کرده بودند، دستگیر شدند. برای اولین بار وزارت مهاجرت و امور داخله استرالیا گزارشى را نشر کردند که حدود ۷۷ قایق غیر قانونى را همراه با ۲۵۱۸ تن متقاضی پناهندگی متوقف کرده اند. طبق گذارش وزارت مهاجرت استرالیا، ۳۳ قایق حامل ۸۰۰ مهاجر غیرقانونی توسط عملیات مرزی با همکاری شرکای بین المللی استرالیا برگرادانیده شده اند.

دولت استرالیا مهاجران بازداشت شده را به سخره دریایی اشمورریف نزدیک به ساحل اندونزی فرستاده تا از ورود آنان در قلمرو آن کشور جلوگیری کند.  از چندین سال بدین سو، تمامی کسانی که با قایق در تلاش ورود به استرالیا بودند، در اردوگاه های نائورو و مانوس فرستاده شده اند که حدود ۵ سال در این مکان ها در حالت انتظار بودند.  

این در حالی است که مقامات امور مهاجرت مالزی در اعلامیه ای گفته اند که در تلاش دستگیری تمامی مهاجران غیرقانونی در آن کشور هستند. مستفارعلی مدیر  اجرایی وزارت مهاجرت مالزی روز جمعه گذشته گفته است که از اول جولای سال روان تا حال، ۳۰۰۰ مهاجر غیرقانونی بازداشت شده اند. وی گفته است که کارفرمایانی که کارگران خارجی غیرقانونی را استخدام می کنند نیز بازداشت خواهند شد.

منابع: 

https://readnow.isentia.com/Temp/106603/985630298.pdf

https://www.theguardian.com/australia-news/2018/jul/24/australian-customs-deliberately-sailed-asylum-seekers-via-ashmore-reef

https://www.straitstimes.com/asia/se-asia/malaysia-moves-against-illegal-immigrants

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

B16A342F-9F97-432C-901F-A305CCAD8AAA

دولت استرالیا بازداشتگاه پناهجویان در جزیره کریسمس را بسته است

پس از ۱۰ سال دولت فدرال استرالیا تعطیلی مرکز بازداشتگاهی ویژه نگهداری از پناهجویان در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *