سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / بررسی مرگ و میر پناهجویان در بازداشت گاه های استرالیا

بررسی مرگ و میر پناهجویان در بازداشت گاه های استرالیا

GettyImages-914352966-700x420

مرگ و میر پناهجویان در بازداشت گاه های ساحلی استرالیا، در هفته جاری، مورد بررسی قرار گرفته است. تری رایان، متخصص موظف ایالت کوئینزلند، با انتشار نتیجه رسمی از تحقیقاتش در خصوص مرگ یک پناهجوی ۲۴ ساله ایرانی در سال ۲۰۱۴، گفته است که وی بعد از یک عفونت معمول در داخل بازداشتگاه جزیره پاپواگینه نو، از اثر کم توجهی مسولین دچار حمله قلبی شده است. در گذارش هم چنان آمده است که خدمات درمانی ناکافی باعث حملات قلبی فاجعه بار در این اردوگاه شده است. هم چنان، سارا لینتون، سرپرست تحقیقات دوهفته ای در خصوص مرگ فاضل چگنی نژاد که در جزیره کرسمیس بعد از فرار از بازداشت گاه در ۲۰۱۵ جان باخته است، تحقیقاتش را آغاز خواهد کرد.

این در حالی است که پیتر داتون، وزیر مهاجرت استرالیا در مصاحبه ای به رسانه ها گفته است که استرالیا موافقت نامه جهانی مهاجرت سازمان ملل متحد را امضا نخواهد کرد. وی گفته است که توافقنامه جهانی مهاجرت به هدف امینت و مدیریت مسایل و مشکلات مهاجرت است که کشورهای عضو آن باید به این موضوع توجه کنند. هم چنان، سخنگوی وزارت مهاجرت استرالیا گفته است که استرالیا هنوز از توافق نامه جهانی مهاجرت دست نکشیده و تصمیم نهایی را اتخاذ نکرده است؛ اما در صورت لزوم، دولت استرالیا از این توافق نامه دست خواهد کشید.

منابع:

https://www.theguardian.com/australia-news/2018/jul/30/coroners-examine-deaths-in-australian-immigration-detention

https://www.theepochtimes.com/australia-will-not-sign-un-global-migration-agreement-in-its-current-form_2603283.html

https://www.theguardian.com/australia-news/2018/jul/25/dutton-says-australia-wont-surrender-our-sovereignty-by-signing-un-migration-deal

          

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *