سرخط خبرها
خانه / جاغوري / دشت قره‌باغ،‌ طالبان از مردم جاغوری مالیات می گیرد.

دشت قره‌باغ،‌ طالبان از مردم جاغوری مالیات می گیرد.

۹۹A4F38A-199F-45FF-9D76-C19C0A56277C

رادیو پیام جوان: طالبان  بعد از سقوط و تصرف پوسته های امنیتی دشت قرهباغ ولایت غزنی، دیروز (چهار شنبه  ۱۱ میزان ۹۷ ) رسما  ایست بازرسی رادر منطقه موسوم به « کدری» از مربوطات دشت قره باغ ولایت غزنی، ایجادکرده اند.

منابع به رادیو پیام جوان گفته، طالبان مسلح در این ایست بازرسی ضمنتلاشی مسافرین، برای موتر ها مسافر بری ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰هزار کلدار، موتر های باربری مزدا ۵۰۰۰ هزار و موتر های باربری کلان از ۸۰۰۰ الی۱۲۰۰۰ کلدار، تحت نام مالیات گمرکی وضع کرده و در هر بار رد شدن ازاین  ایست پول جمع آوری می شود. طالبان پس از گرفتن پول مالیه، تکیترسمی که مُهر امارت اسلامی دارد، به رانندگان وسایط تحویل می دهند. راننده‌ها به ناچار باید هم به دولت و هم به حکومت خودخوانده طالبان مالیات پرداخت کنند. نتیجه این بی قانونی‌‌ها، فشار مضاعفی خواهد بود که باراصلی آن را مردم به دوش خواهند کشید.
ایجاد این چنین ایست‌هایی از سوی طالبان در افغانستان تازگی ندارد اما این اولین بار است که طالبان به طور رسمی در دشت قره‌باغ از موترهای مردم جاغوری مالیات می گیرند. معلوم نیست که طالبان در ازای دریافت مالیات از مردم جاغوری چه خدماتی برای آنها ارایه خواهند کرد.

به وجود آمدن این وضعیت باعث نارضایتی راننده ها شده و بعید نیست که به همین بهانه بهای مواد خوراکی در بازارهای جاغوری که معمولا با آمدن فصل زمستان گرانتر می شود- از روال معمول آن بازهم گرانتر شود. دولت افغانستان در این مورد تا هنوز واکنشی نشان نداده است. دولت حاکمیت ضعیفی بر قره‌باغ دارد و عملا اکثر مناطق پشتون نشین قره‌باغ در تصرف گروه طالبان است.

این خبر از سوی اتحادیه ترانسپورتی جاغوری نیز تایید شده است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

۹۱۵

تعدادی از پناهجویان اردوگاه ساحلی استرالیا در پاپوآگینه نو به ایالات متحده اعزام شدند

  “سازمان ائتلاف اقدام برای حمایت از پناهجویان” گزارش داده است که طبق توافق مبادله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *