سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / قاچاقچیان ویتنامی ها که توسط قایق های ماهیگیری دست به قاچاق انسان زده بودند، در بازداشت به سر می برند

قاچاقچیان ویتنامی ها که توسط قایق های ماهیگیری دست به قاچاق انسان زده بودند، در بازداشت به سر می برند

۳۶۱۶۵۰A2-A077-4D22-B48A-2F75BFD32229
۱۷ شهروند ویتنامی که پس از ۲۹ روز از طریق دریا به استرالیا انتقال یافتند و توسط نیروی مرزی آن کشور شناسایی و اخراج شدند؛ اما دو نفر از قاچاقچیان آنها در بازداشت هستند. رسانه های استرالیا گفته اند که انگوک چوا ۴۹ ساله و نگوین ترنگ کیوان ۳۹ ساله به جرم قاچاق ویتنامی ها در استرالیا به ۲۰ سال زندان محکوم شده اند. هم چنان، فامنان ۳۵ ساله نیز به جرم هماهنگی و خریداری قایق های قاچاق انسان برای انتقال غیرقانونی مهاجران، تحت بازداشت خانگی قرار دارد. 
در همین حال، یک قاچاقچی انسان که گفته شده از افغانستان است، توسط دادگاه پرت، به ۹ سال زندان محکوم شده بود که هم اکنون نزدیک است آزاد گردد. احمدضیا علی زاده که در سال ۲۰۱۰ به جرم انتقال مهاجران غیرقانونی از اندونیزی به اسرالیا محکو به ۹ سال زندان شده بود، در اکتبر سال آینده رها می شود. دادگاه پرت گفته است که علیزاده متهم به قاچاق مواد مخدر و سازمان دهی انتقال قایق های قاچاق انسان از اندونیزی به جزیره کرسمس شده است. این دادگاه هم چنان گفته است که تنها در یک قایق غیرقانونی ۱۷۰ مهاجر در ۵ کلومتری جزیره کرسمس رسیده است که از این میان، ۱۰۰ نفر انان زنان بوده اند. 
این حالی است که سازمان عفوبین الملل، طی یک گزارش جدیدی ادعا کرده است که اکثر پناهجویان در بازداشتگاه های دریایی استرالیا دست به خود زنی زده اند. این سازمان هم چنان گفته است که پناهجویان بازداشت شده در بازداشت گاه های دریایی استرالیا به طور فزاینده ای دست به خودزنی زده اند. سازمان عفوبین الملل گفته است که شرایط بهداشتی و زندگی نا مناسب، باعث شده است که در دو ماه گذشته، ۵ مورد خودزنی در اردوگاه های مانوس و نائورو، اتفاق بیافتد. گفته می شود که تاهنوز به تعداد ۷ پناهنده در بازداشت گاه مانوس جان خود را ازدست داده اند. حدود ۶۰۰ پناهجو بدون خدمات مناسب بهداشتی و امکانات زندگی در مانوس به سر می برند.
منابع:

درباره ی admin

همچنین ببینید

۲E148937-3F66-413E-955E-4FCA8F110709

استرالیا، به مراقبت های درمانی پناهجویان بازداشت شده جزیره نائورو پرداخت.

در پی افزایش انتقاد ها از دولت استرالیا در خصوص مراقبت های پزشکی پناهجویان بازداشت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *