سرخط خبرها
خانه / جاغوري / درنگی بر یک ابلاغیه طالبان

درنگی بر یک ابلاغیه طالبان

taliban

درنگی بر یک ابلاغیه طالبان اخیرا در بعضی مناطق ابلاغیه از طالبان به نشر رسیده بود، که در آن شخص بنام غلام سخی ولد ابراهیم را متهم به ارتداد کرده و محکوم به مرگ نموده است. این ابلاغیه از آدرس کمیسیون نظامی این گروه به نشر رسیده است. در پیوند به این ابلاغیه چند نکته درخور تامل است:

_ این گروه و گروه های تکفیری دیگر چون داعش که در افغانستان فعال اند، به سادگی و بدون تحقیق و جستجو، افراد را به جرایم گوناگون متهم نموده و سپس در یک محکمه صحرایی آنها را مجازات می کنند. چنانچه ما بارها شاهد شدیدترین مجازات افراد از سوی این گروه بوده اییم مانند تیرباران، سربریدن، سنگسار و …

_ در این ابلاغیه از اعضای مخفی و علنی آن گروه خواسته شده تا غلام سخی را تثبیت نمایند، اشاره مجاهدین مخفی به همان جاسوسان آن گروه است که مانند مارهای درون آستین عمل می کنند و این خطرناکترین بخش آن گروه است. متاسفانه این طیف از طالبان در درون خانه های ما هم رخنه نموده، و ضربات مهلکی را بر جامعه ما وارد نموده است در روزهای پسین رییس حقوق بشر ولایت غور و معاون قوماندانی امنیه ولایت غزنی در مسیر بزرگ راه ها از اثر خیانت های این مارهای درون آستین، شهید شدند و الا طالبان از کجا میدانستند که این اشخاص در همین موتر ها اند. ما بارها جوانان و نخبه های خود را اینگونه از دست دادیم که جبرانش غیر ممکن است.

_متاسفانه امروز گروه های تروربستی و تکفیری به ابزار های خطرناک یک تعداد افراد تبدیل شده اند تعدادی از اشخاص بر اساس خصومت های شخصی، رقابت های منطقوی و انتقام گیری ها، راپور های غلط را به این گروه ها میدهند و اتهام های بی بنیاد را علیه اشخاص می بندند، که متاسفانه طالبان و سایر تروریستان بر مبنای همین راپورها، تعداد را به قتل رسانده اند. _ مساله دیگر اینکه، طالبان امروز در همه جا حضور دارند، جاده ها، شهرها، کوچه و پس کوچه ها دیگر مکان امن نیستند، هر کجایی که آن گروه بخواهد، اهداف خود را بدون درنگ ازبین می برند و هیچ کسی هم به فکر چاره نیست.

درباره ی admin

همچنین ببینید

۱۵ copy

«یک دقیقه وقت خود را وقف کنید، یک زندگی را نجات دهید.»

این یکی از شعارِ هایی بود که امروز دختران جاغوری طی یک نمایش دوچرخه یا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *